Kalendář akcí

Obsah stránky

Divadelní spolek

   WWW.Dobrovodstikohouti.cz      


V Dobré Vodě ochotnické divadlo bývalo a tak tu byla i snaha, aby opět bylo. To se nakonec podařilo v roce 2013, kdy se dnešní parta ochotníků nechala přemluvit, aby se pokusili nazkoušet alespoň jedno divadelní představení. Po několikaměsíčních přípravách, kdy bylo potřeba sehnat hru, doplnit herce, vytvořit scénu, kostýmy a naučit se text, což bylo všechno pro tyto neherce nové, se v červenci roku 2014 odehrála premiéra divadla Doba kamenná. Tehdy se ještě za dobrovolné vstupné přišlo podívat téměř 200 zvědavých diváků, kteří naprosto netušili, do čeho jdou, ostatně stejně jako účinkující. Hra se ale naštěstí setkala s velkým a nečekaným úspěchem. Právě vřelé přijetí až obdiv se stal impulsem pro další rozvoj divadla v novodobé historii obce.

Na základě tohoto zadostiučinění, se z party nadšenců stal téhož roku v září oficiálně zapsaný spolek a pod příhodným a krásným názvem - Dobrovodští kohouti se začali s hrou prezentovat i mimo domovskou scénu v obci. A i v okolí se setkávali s nadšenými ohlasy a tak se podpořeni pocitem z dobře odvedené a smysluplné práce vrhli v roce 2015 s nadšením do přípravy nové hry - Dalskabáty hříšná ves aneb zapomenutý čert, kterou uvedli v premiéře 19. září opět za hojné účasti diváků. Ti je ocenili bouřlivým potleskem za množství zvládnutého textu, kostýmy i kulisy.

Nadšení našim divadelníkům zatím nechybí a tak se jim i přes časovou náročnost daří uvádět každý rok novou hru. A že už jich pár bylo. Charleyova teta, Gangster v nesnázích, Dívčí válka nebo Habaďůra aneb nájemníci pana Swana. Ostatně určitě navštivte jejich web (odkaz výše) a přesvědčte se ve fotogalerii sami. Rok od roku si získávají víc stálých diváků a velmi dobře se jim daří reprezentovat naši obec. To, že jsou vidět, dokazují pravidelné nominace na cenu Jivínského Štefana, zájem o jejich představení i mimo nejbližší okolí či na divadelních přehlídkách.

Pevně věříme, že jim tento elán ještě dlouho vydrží a budou i nadále každý podzim přinášet radost a smích do našich životů, tak jak to tradičně dělají již teď.
 


 

Patička stránky