Kalendář akcí

Obsah stránky

Aplikace do mobilu

Ve svém mobilu spuťte Google Play nebo App Store - vyhledejte aplikaci Obce na webu a nainstalujte. Po spuštění vyhledejte obec Dobrá Voda u Hořic a potvrďte. Nyní budete dostávat do svého telefonu oznámení.
Pokud Vám notifikace nechodí, může být problém v nastavení oprávnění aplikace, což je bohužel problém výrobců telefonů. Možné řešení je popsáno níže!

   S náběhem nových stránek Vám přinášíme i novou a lepší možnost získávání informací v obci. Po instalaci aplikace Obce na webu a výběru naší obce ze seznamu obcí ČR, budete ve svém chytrém telefonu (zatím pouze se systémem Android) moci sledovat obcí vydané informace. Informace jsou dělené do tří kategorií a to na Události, Dokumenty  a Oznámení. Buď si je můžete zobrazit jednotlivě, nebo všechny najednou. Informace vidíte přehledně pod sebou s jako krátkou informaci a s odkazem přímo na web, kde může být obsáhlejší informace nebo celý článek včetně fotografií.

   Důležité je, že tímto způsobem budete informováni téměř o všem co se v obci děje, protože některé informace nelze SMS kanálem posílat nebo jsou omezené obsahem svou délkou, absencí diakritiky atd.
   Věříme, že si tuto možnost velmi rychle oblíbíte.

Pokud vlastníte telefon některého z čínských výrobců např. HUAWEI, HONOR nebo XIAOMI budete zřejmě muset provést dodatečná nastavení popsaná níže. Tito výrobci totiž používají poměrně agresivní režimy, kdy nenechávají běžet aplikace na pozadí a tímto způsobují, že Vás aplikace Obce na webu nemusí upozornit na nové zprávy tak jak to probíhá při standardním nastavení od společnosti Google. Pokud tedy máte tento problém, zkontrolujte  / proveďte následující :
(jde o principelní návod, jednotlivé položky mohou být pojmenovány jinak, nebo se nalézat jinde, každý výrobce a verze OS to může mít lehce odlišné)


1) otevřete Settings (nastavení)
2) otevřete "Battery" (nastavení baterie)
3) vyberte "App launch" (v češtině může být něco jako spouštěné aplikace)
4) vypněte volbu "Manage all automatically" hned nahoře (česky "spravovat vše automaticky")
5) měla by se ukázat nabídka "Manage manually" (spravovat manuálně)
6) zde povolte všechny volby tedy Auto-launch, Secondary launch, Run in background

Další krok je ještě povolit manuálně aplikace, které chcete nechat běžet na pozadí.

1) Settings
2) Apps -> Apps
3) v nabídce aplikací klikněte na nabídku, která bývá vpravo nahoře
4) zvolte "Special access"
5) zvolte "Battery optimisation"
6) vlevo nahoře zvolte "All apps" (případně ještě zkontrolujte pro danou aplikaci jestli je opravdu povolená "Allow")

Odkaz ke stažení aplikace najdete po kliknutí na obrázek níže.

                                                       

Patička stránky