Kalendář akcí

Obsah stránky

Aktuality

 

Stránky [ < ] 1 2 [ > ]
 
logo RIAPS

Telefonická krizová pomoc - nepřetržitá pomoc 24 hodin denně

středa, 19. leden 2022 // ÚŘAD INFORMUJE

Jsme tu pro Vás nepřetržitě 24 hodin denně. Jsme připraveni Vám naslouchat, poskytnout informace, hledat společně s Vámi cestu, jak Vaši nepříznivou situaci zvládnout. Pokud budete souhlasit, pomůžeme Vám i zprostředkovat potřebnou pomoc. Centrum duševního zdraví RIAPS Trutnov v tomto roce rozšířilo své služby o Telefonickou krizovou pomoc. Jedná se o sociální službu registrovanou dle zákona č. 108/2006 Sb. Cílem této služby je pomoci klientovi prostřednictvím telefonického rozhovoru s vyškoleným pracovníkem vyřešit jeho nepříznivou sociální situaci, najít zdroje podpory v rodině a přirozené komunitě, podpořit dovednosti klienta při řešení nepříznivé situace a předcházet dalším situacím, které by mohly představovat ohrožení zdraví a života. Velkou výhodou této služby je úzká návaznost na další sociální a zdravotní služby poskytované v CDZ.Služba je poskytována zdarma. Volající hradí běžnou cenu telefonního hovoru. Pokud Vám finanční situace brání v tom, abyste mohli čerpat službu, upozorněte pracovníka a požádejte ho, aby Vám zavolal zpět. Maximální doba 1 hovoru je 60 minut. Službu můžete využít opakovaně, pokud je to nezbytné. Krizová linka : 702 256 762 . Další informace najdete v příloze této zprávy.

 
Logo obce

Z-BOX je samoobslužné výdejní místo Zásilkovny

středa, 01. prosinec 2021 // ÚŘAD INFORMUJE

Pozorní občané si jistě všimli, že se v naší obci objevil Z-BOX. Nachází se uprostřed obce u prodejny Jednoty. Obec umožnila firmě Zásilkovna umístit na území obce samoobslužné výdejní místo, tzv. Z-BOX, který je od 22.11.2021 v provozu a to 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Zásilkovna je česká franšízová logistická společnost, která poskytuje komplexní logistické služby pro internetové obchody ve 30 zemích Evropy a USA. V České republice má přes 4 000 výdejních míst a jejich číslo neustále roste. Z-BOX má v sobě zabudovanou technologii, která využívá propojení Bluetooth a aplikace “ Zásilkovna“ v chytrém mobilním telefonu. Tuto aplikaci si musí zákazník stáhnout do telefonu, jinak nebude Z-BOX spolupracovat. Z-BOX vydá pouze zaplacenou zásilku. Pokud budete objednávat zboží na e-shopu, vyberete možnost doručení Zásilkovnou a zadáte místo Dobrá Voda u Hořic. Maximální velikost zásilky je dána velikostí největší skříňky Z-BOXu, tj. 32cm x 44cm x 60cm /hloubka/. Zásilkovna nabídne v průběhu roku 2022 další službu, tzv. „Mezi námi“, která umožní fyzickým osobám také odesílat balíčky pomocí Z-BOXu

 
Logo Kotlíková dotace

Kotlíkové dotace 2022 - informace Vám podá starostka od 9.12.2021

středa, 01. prosinec 2021 // ÚŘAD INFORMUJE

Informační semináře na téma "Kotlíkové dotace 2022", které se měly uskutečnit pro veřejnost v uplynulých dnech ve vybraných městech KH kraje, byly z důvodu zhoršující se epidemie covid-19 zrušeny. Aby se dostaly informace k žadatelům o dotaci, uskuteční Královéhradecký kraj v příštím týdnu 8.prosince 2021 seminář "Kotlíkové dotace 2022" pro zástupce měst a obcí. Účastníci budou zaškolení v dané problematice tak, aby byli schopni zájemcům o kotlíkovou dotaci z řad veřejnosti podat základní informace přímo na příslušném městském/obecním úřadě. Seminář bude pro zástupce měst a obcí on-line formou. Občané, kteří mají zájem o informace týkající se podmínek získání dotace na výměnu kotle z programu "Kotlíkové dotace 2022", se mohou s dotazy obracet na starostku obce Janu Němečkovou od 9.12.2021 - mobil 724180092.

 
logo Královéhradecký kraj

Informace o vývoji epidemie covid-19 v Královéhradeckém kraji

středa, 01. prosinec 2021 // ÚŘAD INFORMUJE

V příloze této zprávy zveřejňujeme tiskovou zprávu KH kraje ze dne 30.11.2021 o vývoji epidemie covid-19 v Královéhradeckém kraji a očkování. Součástí zprávy je odkaz, kde najdete seznam praktických lékařů v jednotlivých okresech, kteří se zapojili do očkování proti covid-19-

 
Logo obce

Výzva ke zvýšení proočkovanosti obyvatel

sobota, 25. říjen 2021 // ÚŘAD INFORMUJE

Dovolujeme si Vás oslovit s prosbou týkající se očkování. V současné době opět vzrůstá rychlým tempem počet nemocných s covid-19. V celé ČR je očkováno cca 58% a to je stále velmi málo. K získání kýžené kolektivní imunity by bylo třeba cca 80% očkovaných. Královéhradecký kraj je na tom, co se týká počtu incidence nových onemocnění, zatím velmi dobře, ale jak dlouho nám to vydrží ? Máme stále vysoké procento neočkovaných lidí včetně rizikových skupin. Naše obec patří mezi ty obce, do kterých se onemocnění covid-19 vrátilo. Ke dni 24.10. máme v obci tři zjištěné nakažené osoby. Apelujeme tímto na občany, aby zvážili očkování proti covid-19 své osoby a členů svých rodin, kteří jsou v rizikové skupině. V příloze jsou uvedena místa, kde je možné absolvovat očkování s registrací či bez registrace. Děkujeme za aktivní přístup.

 
Stránky [ < ] 1 2 [ > ]

Patička stránky